Sanayi Savaşları 5


Hurdaların ustalıkla sınavı!

Türkiye belgeselciliğine yeni bir soluk getirecek olan Sanayi Savaşları!

Her bölüm, verilen malzemelerle 24 veya 48 saat içinde yeni bir araç ortaya çıkarmaları istenen ustalar, meslek sırlarını ve işin inceliklerini ekrana taşırken, eldeki kısıtlı malzemeler ve çıkma parçalarla çalışıp ortaya çıkan sürpriz sonuçlar ile seyircileri şaşkına çevirecek. Mesleki birikimleri birbirinden farklı ve her biri işinin ehli ustalardan oluşan Çarkçılar ve Anahtarcılar takımları Sanayi Savaşları’nda becerilerini ve yaratıcılıklarını konuşturacak. Ustalar, hurdalıklara terk edilmiş paslı bedenlerden ve akla gelmeyecek malzemelerden yepyeni araçlar ortaya çıkaracak. Ustaların samimiyeti ve esprili yaklaşımları izleyiciye bir tamirhaneye uğramış da, tamir sürecine eşlik ediyor gibi hissettirecek. An gelecek; izleyici, ustaların tartışmalarına ve gerilen sinirlere şahitlik edecek; an gelecek takım ruhu ve uyumlu çalışma sonucu ulaşılan başarının sevincini yaşayacak. Sanayi Savaşları’nda ustalıkla keskin zeka ve rekabet ile samimiyet, zamana karşı yarışın getirdiği stres ile yoğrulacak. Kazanan hangi takım olursa olsun, otomobillerin değişim süreci, verilen görevler ve finalde ortaya çıkan araçlar, herkesi ekrana bağlayacak.

Belgeselin yapımcılığını Raif İnan ve Uğur Veli, yönetmenliğini Bilal Eroğlu, sunuculuğunu Oto Haber Genel Yayın Yönetmeni Halit Bolkan, seslendirmesini Uğur Taşdemir, proje teknik danışmanlığını İlhan Karaca, metin yazarlığını Özgün Öztürk yapıyor.


Benzer videolar

Yorum (4)

  1. yahu bitişteki parkuru ellerine verilen traktorle rahatça geçerlerdi. çok yalandan olmuş… neyse grand tour bile yalandan. çokda söz etmemek lazım.

    1. 20 ile giden araçları hızlı çekimle “hızlı” göstermeye çalışmak gibi amatörlükleri var. 80’li yıllarda Kara Şimşek’te görmüştüm en son o yöntemi 🙂 Özellikle yarış kısmında kurgu çok zayıf. Her kareden belli oluyor aslında yarış yapılmadığı, ara çekimlerle montaj yapıldığı. Zamanla oturur belki.

  2. 7 bölünün hepsini izledim bir emek var ama çok şey eksik gibi davranışlar, sunum, yarış, yapım, tasarım her şey çok yapmacık gibi

  3. Sevgili admin
    Gözünü seveyim şu introyu değiştir artık daha kulağa hoş bir şey bul. 10 saniye bile tahammül edemiyorum ileri geri yaparken video birbirine giriyor. Şöyle güzel bi intro yapsan sana zahmet.

YORUM YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir