TopGear’da neler oluyor?

Top Gear sunucusu Jeremy Clarkson’ın, iddiaya göre şovun yapımcılarından birini yumruklaması hakkında başlatılan soruşturma sonucu BBC’den kovulduğu açıklandı.
Top Gear'da neler oluyor!

54 yaşındaki Clarkson’ın sunuculuk görevi 2 hafta önce şovun yapımcılarından Oisin Tymon’ı yumrukladığı gerekçesiyle askıya alınmıştı.
Tartışmanın nedeni, uzun bir cekim gününün ardından ekibin kalacağı otelde sıcak yemek bulunmamasıydı.

BBC’nin olay ile ilgili başlattığı soruşturma dün sonlandırıldı ve basın açıklaması yapıldı.

Kanal, Clarkson’ın normal şartlar içinde bu ayın sonunda bitecek kontratının yenilenmeyeceğini açıkladı.

BBC genel müdürü Tony Hall, “Geçilmemesi gereken bir çizgi geçildi. Bu olanları affetmem mümkün değil.” dedi.

Aynı ekip içinde olan bir tartışmayı bu kadar büyütüp ‘affedilemez’ olarak nitelendiren BBC, çok ilginç bir şekilde daha önce kendileri için çalışan başka bir sunucu Jimmy Savile 14 farklı hastanede reşit olmayan 400den fazla kız ve erkeğe taciz skandalında hiçbir yaptırım uygulanmamıştı.

Bu sezonda henüz yayınlanmayan üç bölümü daha olan Top Gear’ın ise iptal edildiği açıklandı.

Clarkson’ın takım arkadaşları sunucular Richard Hammond ve James May’inde kontratları bu ay sonunda bitiyor.

Top Gear 50’yi aşkın ülkede yayınlanıyor ve sadece İngiltere’de her bölümü beş milyon kişi izliyor ve şovun kanala kazancının yıllık 75 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

BBC, Top Gear’ı 2016 için yenilemek istediklerini ancak bunun büyük bir mücadele olacağını belirtti. Bu süreç içerisinde bu sezon kalan üç bölümün yayınlanması için bir yöntem bulunmaya çalışılacağı açıklandı.

Clarkson’ın rakip kanallardan birinde geri dönmesine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Merak edilen, James May ve Richard Hammond’ın ‘Jezza’ ile birlikte kalıp kalmayacağı.

2001 yılında şov iptal edildikten sonra şovun sunucularından ve Jeremy’nin yakın arkadaşı Tiff Needell ve Vicki Butler-Handerson, Fifth Gear programını başlatmış ancak telif hakları nedeniyle Top Gear ismini kullanamamışlardı.

Fifth Gear ve Top Gear ekipleri arasında bir arkadaşlık ilişkisi bulunsa da reyting açısından birbirlerinin en büyük rakipleriydiler. BBC’nin açıklamasının ardından üzüntüsünü Twitter üzerinden dile getiren Jonny Smith, “Küçükken Jeremy Clarkson’ı televizyonda izleyerek büyüdüm. Annemin, yatma saatimden sonra yayınlanan şovlarını izlememe neden vermesinin nedeni oydu.” dedi.

Bundan bir yıl sonra Clarkson ayrılma kararından vazgeçip iki yeni sunucu ve tamamen yeni bir formatla Top Gear ekranlarına geri dönmüştü.

Cevabi merak edilen sorulardan biri Top Gear’ın bu başarılı geri dönüşünün mimari ve ‘eski’ Top Gear’da sunuculukta yapan Andy Wilmon’ın BBC’de kalıp kalmayacağı.

BBC’de kalıp kalmayacağı sorulduğunda James May, “Bu konuda çok konuşmak istemiyorum. Ancak şunu söyleyebilirimki biz üçümüz bir paketiz ve çoğu insanın anlayamadığı nedenlerden dolayı iyi çalışıyoruz bu yüzden uzerinde çok dikkatli düşünülmesi gereken bir konu olacak.” dedi.

Hammond ise twitter üzerinden, “Bir devrin bu derece üzücü sonu yüzünden tahrip oldum” dedi.

Kaynak: http://www.turkiyef1.com/haberler/38424/top-gear-da-neler-oluyor.html

Benzer videolar

Yorum (4)

  1. BBC için ucu kendilerine dokunmadıkça bir sorun yok. Jeremy Clarkson’ın fevri lafları ve hareketleri var benim de hoşuma gitmiyor ama BBC çanak tutmasa kimse bu kadar rahat olamaz.Yanlış yönleri olsa da Clarkson işini gerçekten iyi yapıyor.
    Gündeme düşmek için kasıtlı çıkarılmış bir skandal da olabileceği fikri de aklımı karıştırmıyor değil izlenme oranları zaten yüksek ama yine de biraz ilgi çekmek istemiş olabilirler 🙂

    1. İlgi çekme tekniği olma ihtimali düşük. Programın sonu geldi zira. Görünen o ki Richard ve James de grubu dağıtmak istemiyor. Bence farklı kanalda aynı kadro ile yeni program yapacaklar.

  2. Aynı kadro ile kesin devam edeceklerini düşünüyorum başka kanalda . Adam çünkü izleniyor

YORUM YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.