Edd China, Tamirat-Tadilat’tan ayrıldığını açıkladı


Edd China artık Tamirat-Tadilat’ta değil…

Bir süredir söylentileri duyulan haber, Edd China‘nın kendi ağzından doğrulandı.

Tamirat-Tadilat (Wheeler Dealers) programının yapımcılığını Amerikalı “Velocity” firmasının üstlenmesiyle birlikte stüdyo Amerika’ya taşınmıştı. Yeni sezondan önce şirket yönetimi, programı mevcut formatıyla sürdürmenin “çok zor” ve “pahalı” olduğunu ileri sürerek formatta değişikliğe gitmek istemiş. Detayları bilemiyoruz ancak formatta yapılmak istenen değişiklikler Edd China‘nın pek hoşuna gitmemişe benziyor ki programdan ayrılma kararı almış.

Bize göre projenin “zor” ve “pahalı” olması kısmı bahane gibi görünüyor. İzlediğimiz son sezonda Amerika’ya taşınmaları ile birlikte, programın eski havasından uzaklaştığını hissediyorduk. Velocity muhtemelen programı daha da “Amerikanlaştırmak” yani “sulandırmak” istedi. Tamirat sırasında “düzmece” sorunlar çıkması ve “son dakika” çözülmesi gibi pek çok Amerikan belgeselinde gördüğümüz dramatik oyunlar eklemek istediler belki de. Teknik bir adam olan Edd ise bu fikirden hoşlanmadı. Tabi bu sadece bir tahmin. Yeni sezonda, yeni ekiple ortaya çıkacak sonuç umarım bizi yanıltır.

Mike’ın yeni ortağı Ant Anstead

Daha önce OtoBelgesel.com’da da yayınladığımız “Araba Aşkına” (For the Love of Cars) belgesel serisinden hatırlayacağımız Ant Anstead, yeni sezon ile birlikte Mike Brewer‘ın yeni ortağı olacak.

Teknik bilgisi yanında efendiliği ile de bizlerin gönlünü kazanan Edd China, ayrılma açıklamasını yaptığı videoda, mevcut bir yapıya sonradan dahil olmanın zor olduğunu ve bu yüzden yerine gelecek olan Ant Anstead‘den desteklerimizi esirgemememizi rica ediyor; yine efendiliğini konuşturuyor.

Videonun sonunda Edd, bundan sonra kendi YouTube kanalı üzerinden devam edeceğini ekliyor. Ne tarz videolar olacağını göreceğiz.

Bakalım yeni sezonda Mike ve Ant nasıl bir iş çıkaracaklar…

OtoBelgesel © 2017

Benzer videolar

Yorum (17)

 1. İyi şeyler maalesef bir gün kayboluyor. Bu adamın anlattıklarıyla bir çok araba konusunda temel bilgiye sahip oldum. Kendisi tam anlamda mekanik dahidir. Umarım kendisini ayrı bir programda yeniden görürüz.

  1. Edd hakkındaki yorumuna tamamen katılıyorum. Ama bir konu da uyarayım eğer edindiğin bilgiyi programın çeviri yapılmışından edindiysen çok güvenme, pek çok belgeselde de olduğu gibi bunda da bütün teknik terimler yanlış çevrilmiş daha doğrusu çevrilmeyi bırak resmen kafadan atılmış. %99 u yanlış yani. Dijitürke il geldiği zamandan beri öyle ve bu kadar sene geçti sanki hala aynı aptal çeviriyor bunları.Belki biliyorsundur, biliyorsan da burayı başka biri okursa fikri olur.

 2. Bu adam sadece araba tamir etmiyordu onların yaşayan tarihini de bizlere adeta yaşatıyordu. Keyifli bir programdı yazık olmuş.

 3. Desenize Amerikalılar TOP GEAR USA – GRAND TOUR dan sonra Wheeler Dealers in da içine etti. WD nin Amerikada tutmaması normal karışık gelmiştir. Oraya Dizel Brothers gibi saçma sapan sahte arabalar yapan redneckler lazım. Günlük kullanım için bir klasiğin nasıl makul fiyatla tamir edilebilir gibi konular adamların kapasitesi ve ilgisi dışında.
  Açıkça Mike sevmezdim. çok sahte duruyordu. edd ise son sezon hariç nerdeyse rol yapmadı hep kendiydi çünkü adam teknik konuları sunan bir belgeselçi olduğunun farkındaydı. Kötü bir oyuncu olmaktansa iyi bir sunucu olarak kalmayı tercih etti. doğru seçimi yaptı.

  1. İzlenme oranları artsın diye Velocity bunların alayını reality show formatına çevirdi. Adam haklı asıl işi yapan ortada çırak gibi dolanıyor, videoda dediği gibi işinin kalitesi gorülmüyor adamın.Gas monkey de bunun gibi cıvıdı orada da AAron kaçtı. Mike bence de fırsatçı çakalın teki hani bizde uyanıklar olur ya aynı o tip herif dikti oto galerisini program sayesinde kol gibi geçiriyor millete, Edd garibim başladığıdan beri aynı adam 🙂 Gas monkey dede Richard malı götürdü, barlar restoranlar yarış takımları filan kıç kadar dükkandan nereye geldi, Mike ta aynı tam bir ……

   1. aaronun röpörtajını yeni okudum. adam resmen bunalmış. sürekli baskı altında satılçak araba yapmak istemiyorum arabanın hakkını vermek istiyorum diyor. sanırım teknik yönü kuvvetli insanlar bir noktadan somra medyanın maymunluklarını tölere edemiyor. efsane avcılarındada benzeri oldu. Jamie Hyneman su koyverdi orda. ama orda bence bençillikti kararı. çünkü showun kalitesinde sorun yoktu.

 4. Aeron da bıraktı mı yoksa show için mi
  Bir yarış yapacağız yenersen gidersin gibi iddaa vardı richard ile arasında ne oldu?
  Bilgisi olan var mı?

  1. aaron bıkmış. reality show starı olmak uzaktan hoş görünsede normal oyuncu gibi rolü üstünüzden sıyırıp atamassınız. bir noktadan sonra kişiseleşmesi kaçınılmaz nerdeyse her gün kameralarla çevrili şekilde yaşanmaz. heleki kendi istediğini yapamıyorsan.
   eski f100 lere parça üretmeyi planlıyormuş. tv ye dönersemde güzel araba yapmak için dönerim diyor. yani edd reis gibi sıkılmış artık.

 5. Benim gibi arabanın a sından anlamayan adamı bile kendine hayran etmiş proğramda buraya kadarmış demek.
  Son bir kaç bölümdür bir ruhsuzluk vardı da zaten. O kadar ayrıntılı çekilen tamir kısmı iyice kırpılmıştı, oldu bittiye getirip bitiriyorlardı. Biz alışmıştık o arabanın boyanıp geldikten sonra her parçasını özenle takılmasını izlemeye. Proğramın bitmesine üzüldüm gerçekten. Bir yandan Edd adınada sevindim böyle yetenekli bir adam böyle kolay harcanmamalı, dile kolay kaç sezondur keyifle izliyorduk, umarım yine izleme şansı buluruz kendisini.

 6. Eğer gerçekse çok üzüldüm . Onun tamir ettiği bir arabayı nasıl satın alabilirim diye bakarken farkettim.Nasıl böyle bir dostluğu ve birliği ayırdılar anlamadım onlar aileden gibiydi çok canım sıkıldı daha ne diyebileceğimi bilemiyorum.Ed gibi bir uzmanı bulsam sırtımda taşırdım şu an çok üzgünüm çok…

  1. Haha hocam yıllar geçmiş ben konuyu yeni görüyorum ama bayadır ben de düşünüyorum bu adamlar gibi birileri çıksa da Türkiye’de tertemiz bir araba bulsak diye.

 7. Tesadüfen rastladığım tamirat tadilata edd ve mike ikilisine hiç dizi seyretmeme rağmen bütün bölümlerini seyretmeye ve sonraki bölümü heycanla beklemeye başladım.Bizi seyrettirtende edd ve mike ikilisiydi.Edd in ayrılması programı ortadan ikiye ayırdı.şimdi içimden izlemek ve takip etmek gelmiyor.İlerde başka oto programında birleşirler umut ediyorum.

 8. Edd olmadıgı için izlemıycem sacmalamıssınız resmen hersey degısmıs atölye bile edd gibi tamiratı detaylı anlatma kalmamış ustun körü yap sat yapmıssınız.rezil etmişssiz amerıkaya tasımıssınız amerıkanın el atmadıgı bı bu program vardı.onada el atmıs.

YORUM YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.