Mars 7: Perde Arkası

Mars 7: Kamera Arkası

Bugüne kadar insanoğlunun hayallerini cezbeden Mars, insanoğlunu bu gezegene göndermek için bilimin en saygın isim ve kurumlarının modern bir “uzay yarışına” girmesine sebep oldu. Şimdi ise Nat Geo, Oscar ve Emmy ödüllü yapımcı Brian Grazer, Ron Howard ve Emmy ödüllü yapımcı Justin Wilkes ve Dave O’Connor ile güçlerini birleştirerek, MARS serisi ile izleyicileri uzayın ve Mars’ın bilinmeyen noktalarına götürüyor.

Bu özel seri, uzun metraj film kalitesinde görüntüleri, görsel efektleri ile belgesel ve televizyon tarihinde bir dönüm noktası olacak. İnsanoğlunun Mars’a olan yolculuğunu ekranlara taşıyacak 6 bölümden oluşan bu özel seri, 2033’te yolculuk yapacak ekibin ilham veren hikayesini kurgu ile anlatacak.

Bu eşsiz hikayenin başlangıç noktası olan 2033 yılında, Mars’a giden ilk ekiple beraber yola çıkılacak. Kızıl gezegen ile ilgili soruların cevapları belgesel gerçekliğiyle cevaplanacak ve 2033’te yapılacak bu yolculuğu planlayan ve mümkün kılacak olan bilim insanları ve kaşiflerin röportajlarıyla gerçekler aydınlatılacak.

Serinin senaryolu kısmı Mars’a gidecek ilk ekibin Daedalus isimli uzay aracı ile yola çıkış hikayesine odaklanıyor. Bu tarihi yolculuğu, deneyimli ve dikkatle seçilmiş 6 kıdemli astronot gerçekleştiriyor. Dünyanın farklı yerlerinden seçilen bu astronotları Ben Cotton, Jihae, Alberto Ammann, Clementine Poidatz, Sammi Rotibi, Anamaria Marinca ve Olivier Martinez canlandırıyor. Her bir adımı uzmanlarca planlanan seride görsel dünya kostümler, özel ekipmanlar ve görsel efektler ile gerçek bir şölene dönüşüyor.

Benzer videolar

Bu videonun bulunduğu kanal

Bu videonun bulunduğu listeler

YORUM YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir