Mega Fabrikalar: Lexus LFA


Mega Fabrikalar: Lexus LFA

Lexus-LFA-Nurburgring-1

Benzer videolar

Yorum (5)

  1. lfa i topgear dan biliyorum. mükemmel bir araç ama toyota sattığı her araç başına zarar ediyor. aynı şeyi vw veyronda yapıyor. yani bu arabaların çeremesini polo ve corolla kullananlar ödüyor. ferrari lambo rr gibi markaları itici bayağı bulan benim gibi biri için bunlar gerçek mühendislik eseri değildir. mühendis sınırlı kaynakları değerlendiren bir sihirbazdır. bunlar zenginlerin oyunçağıdır.

    1. Benzer hayranlığı Mazda’nın RX serisindeki Wankel motorlar için beslerim. Kusursuz değil ama “yenilik” (günümüz tabiri ile “inovasyon”) barındıran şeyleri severim. Yakında geliyor Wankel’li bir bölüm 😉

      1. aynen. mesala bu yıl geleçek yeni focus rs. dört çeker 2.3 litre motordan 350 beygir çıkarmayı başarmışlar. tek düğme ile araç drift moduna geçebiliyor ve araç bir focus. birisi yan aynanızı kırdığon gidip 150 liraya yan sanayi parçasını alabilirsiniz. önemli olan kaynakları verimli harçayabilmek. uçak fiyatına araba üretmek mühendislik değildir. bu yüzden f1 dense nascarı tercih ederim. f1 saçmalık arabaya yağı bile ısıtılıp konuyor. koca bir teknik ekip olmadan 1 metre bile yüreyemeyen şeye ben araba demem..

YORUM YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.