Harley and the Davidsons 3B: Efsane

Bu videodaki kişiler

Harley and the Davidsons: Bölüm 3B (Final)
EFSANE


Harley Davidson bu dizi için arşivlerini açtı, kullanılan motosikletler orijinal çizimlere dayanarak yeniden imal edildi.

Dizideki olaylar, 20 yy’ın başında büyük sosyal ve teknolojik değişikliklerin yaşandığı bir zamanda geçiyor. Dizide, Harley Davidson’ın kurucu ve yaratıcısı üç gencin motoru imal etmeleri, geliştirmeleri, şirketi kurmalarından Harley Davidson’ın Amerikan tarzı özgürlüğün sembolü olmasına kadar ki süreç anlatılıyor.

Game of Thrones’un Daario Naharisi ve Orphan Black’in Cal Morrison’ı Michiel Huisman bu dizide Walter Davidson’ı canlandırıyor. Revolution’dan hatırlayacağınız Bug Hall ise Arthur Davidson rolünde. Mühendis Bill Harley rolünde Game of Thrones’da Ned Stark’ın gençliğini canlandıran Robert Aramayo var.

1903’te Milwaukee’de imal edilen Harley Davidson, herhangi bir motosiklet değil. Bir karakteri ve tarihi var. Dizide de kahramanların evlendiğini, çocuklarının olduğunu görüyoruz ama en çok motorlardan ve insanların onlara nasıl tutkuyla bağlandığından bahsediliyor. Ayrıca bol bol yarış sahnesi de göreceksiniz. Motorun o yıllarda frenleri ve vitesleri olmadığı, yağ sızdırdığı için çok tehlikeli bir araç olduğunu, motosiklet yarışlarının ise çok riskli olarak görüldüğünü de belirtmekte fayda var.

Bir Amerikan ikonu olarak Harley Davidson, bir motosikletten çok daha fazlasını, bir deneyimi, özgürlüğü, bireyselliği, heyecanı, bir miktar da asiliği temsil ediyor. Neredeyse hiç reklam vermeden kullanıcılarına müthiş bir aidiyet duygusu yaşatıyor. Bunu işte, bir yaşam tarzı önerdiği için yapabiliyor. The Wild Ones, Easy Rider gibi efsanevi filmler, Sons of Anarchy gibi diziler ise bu imajı pekiştiriyor.

Harley sahipleri için asla yalnızca bir ulaşım aracı değil. Harley Davidson’ın sakallı, bira göbekli motor-kafalardan, genel müdürlere, bankacılardan dünya starlarına kadar değişen bir kullanıcı profili var. Harley tutkunlarını, motorun nerede olursanız olun duyabileceğiniz güçlü sesi, hissi ve görüntüsüne hayranlığın yanı sıra yarışlar ve etkinlikler de birbirine bağlıyor. Harley Davidson, babadan oğula, anneden kıza miras kalan bir aile geleneği. Bu efsanenin temellerinin nasıl atıldığını merak ediyorsanız Harley and the Davidsons tam size göre.

Metin kaynak: ekranella.com/ozel/harley-and-the-davidsons-bir-efsanenin-dogusu

Benzer videolar

Bu videonun bulunduğu kanal

Bu videonun bulunduğu listeler

Yorum (3)

  1. abi çok iyiydi ya her motora binenin bunu izlemesi şart bu güzelliği bizimle paylaştığın için sana teşekkür ediyorum otobelgesel

YORUM YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.