Pistin İçinden (Inside the Ring)

Pistin İçinden: Inside the Ring (Nürburgring)

Bu belgesel, otomotiv üreticilerinin modern makinaları fizik kurallarının en son sınırlarına kadar zorlamalarına içerden bir bakış sunuyor.

insidethering

Benzer videolar

Yorum (3)

  1. Nurburgring’e özel üretilmiş hiç bir arabayı almam. Almanyadaki pist yılın yarısından fazla zamanda soğuk ve yağışlı. fakat bu aynı zamanda pisti yıkıyor. sıçak ve kurak iklimli ülkemizin yolllarında milli siltli ve killli ince bir tabaka her daim mevcut. sıçaklığın yüksekliği başlı başına ayrı bir dünya son olarak kötüledikleri Nurburgring asvaltı ve yol kalitesi ülkemiz için son derece kaliteli bir yoldur. Kısaca eğer gelişmiş bir ülkede yaşıyorsanız Nurburgring versiyonları satın alınabilir. Bana göre Türkiyedeki yolların kıralı Subaru impreza veya evo lancer gibi rally kökenli arabalardır. Bu arada Nurburgring de tur atmak istanbul daki intercity parkdan çok daha ucuzdur. Canım memleketimdende zaten yarış pilotu çıkmasını beklemek bu tip şeyler yüzünden akıl karı değildir. Çünkü devlet desteği lazım bu tip şeyler için.

  2. önemsiz kişiye intercity(250tl) ve nurburgring(37euro) karşılaştırması konusunda katılıyorum ayrıca yollar konusunda da ama ferah ve nezih lüks villalı konutlar da oturuyorsanız da alabilirsiniz bu arabaları çünkü oraların asvaltı hep iyidir. 😀 Yarış pilotu çıkma konusuna da gelince deneyim ve pratik gerektiren bu işin şahinin 10 bin tl olduğu bir piyasa da yapmak mümkün değil keşke 1-2 bin tl ya araçlar olsa da finlandiya gibi mahalle rallileri yapabilseydik tabii ki devletin desteği ile güvenli bir şekilde

YORUM YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.