Uçak Kazası Raporu 140 (S16E10)

Her uçak kazasından sonra havacılık sektöründeki güvenlik önlemlerinin bir kat daha arttığı bir gerçek. National Geographic Channel’ın efsane belgesel dizisi “Uçak Kazası Raporu”, yakın geçmişte meydana gelen uçak kazalarının perde arkasını incelemeye devam ediyor.

Gerçekleşen her kazadan ders çıkarıp, kendisini bir adım daha geliştiren havacılık endüstrisi günümüzde hala en güvenli ulaşım şekli olmaya devam ediyor. Uçak Kazası Raporu, havacılık tarihinde iz bırakmış sansasyonel uçak kazalarının perde arkasını inceleyerek, uçuş esnasında neyin ters gitmiş olduğunu öğrenmeye çalışıyor. Kokpit kayıtları, kaza raporları ve görgü tanıklarının ifadelerinden yararlanan yapım, gelişmiş bilgisayar grafikleri ve gerçekçi canlandırmalarla kazayı yeniden yaşamanızı sağlayacak.


Benzer videolar

Bu videonun bulunduğu kanal

Bu videonun bulunduğu listeler

Yorum (2)

  1. 3 üç saniye içinde bütün kayışlar kopmuşmuş. Allahın kamyoncusu bile yükü sabitler. her şeyi geçtim. 0 mı bu yük platinin sürtünmeside uçağın kalkışı ile bile hiç bir şey yokmuş gibi her şeyi koparsın. arızalı parçalar her zamanki gibi boinge gider.
    amerikalıların en sevdiği söz herhalde “ölü adam konuşamaz” dır…

  2. Gerçekten o kadar belgeselini izledim uçakların.Masallah pilot öldüyse suç hemen onların oluyor..Bu kadar mı denk gelir…Aldıkları eğitimler boş demekmiş.

YORUM YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.