Uçak Kazası Raporu 139 (S16E09)

Her uçak kazasından sonra havacılık sektöründeki güvenlik önlemlerinin bir kat daha arttığı bir gerçek. National Geographic Channel’ın efsane belgesel dizisi “Uçak Kazası Raporu”, yakın geçmişte meydana gelen uçak kazalarının perde arkasını incelemeye devam ediyor.

Gerçekleşen her kazadan ders çıkarıp, kendisini bir adım daha geliştiren havacılık endüstrisi günümüzde hala en güvenli ulaşım şekli olmaya devam ediyor. Uçak Kazası Raporu, havacılık tarihinde iz bırakmış sansasyonel uçak kazalarının perde arkasını inceleyerek, uçuş esnasında neyin ters gitmiş olduğunu öğrenmeye çalışıyor. Kokpit kayıtları, kaza raporları ve görgü tanıklarının ifadelerinden yararlanan yapım, gelişmiş bilgisayar grafikleri ve gerçekçi canlandırmalarla kazayı yeniden yaşamanızı sağlayacak.


Benzer videolar

Bu videonun bulunduğu kanal

Bu videonun bulunduğu listeler

Yorum (7)

  1. şu yapılana soruşturma diyolarya Allah belalarını versin. A320 nin otamatik sistemleri ilgili kazaları araştırın. ne demek istediğimi anlarsınız. uçağın ilk gösteri uçuşunda başlıyor problemler. çok gerindikleri fly by wire sistemi açil durumda uçağı tuğlaya dönüştürüyor. hayır zaten arazalı parçayı airbusa gönderiyorlar komediye bak ya. bu ayıplı mala bilirkişi olarak fabrikayı görevlendirmekle aynı.

    1. Kaç kere 320 uçurdun?Hatta uçururken kaç kere emergency yedinde uçak tuğlaya döndü?Adama sorarlar 320 hakkında ne biliyorsun tip eğitimini mi aldın?Yada 700 sayfalık manuelini okudun mu?Araştır demiş birde önce kendin araştır!

  2. Allah aşkına 35. dakika pilot ayaktaymış. ama uçağın yattığını anlamamışmış….. normalde küfretmem ama bu sefer insan hayatı ortada. SİKTİRİN A.Q. YALANCI GAVURLARI. hakkaten iyi kötü milli uçaklarımızı üretmeliyiz çünkü eminimki önemli bilim adamlarımız iş adamlarımız veya sporcu gibi yolculuk yapan Türkler gayet kasıtlı düşürülebilir. askeri uçakları konuşmaya gerek bile yok.

      1. Saçma sapan bir insansın. Bizim yaptığımız uçak bu uçaklardan bir adım fazla güvenli olamaz. Daha işçi güvenliğinin bile olmadığı ülkede milli uçak güvenli olacak öyle mi? Gereksiz bir adamsın, yazmak için ezberlediklerini yazıyorsun.

  3. Emeğine sağlık admin. TLC’de robot savaşları başlayacakmış yayınlamayı düşünüyor musun?

YORUM YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir