Uçak Kazası Raporu 137 (S16E07)

Her uçak kazasından sonra havacılık sektöründeki güvenlik önlemlerinin bir kat daha arttığı bir gerçek. National Geographic Channel’ın efsane belgesel dizisi “Uçak Kazası Raporu”, yakın geçmişte meydana gelen uçak kazalarının perde arkasını incelemeye devam ediyor.

Gerçekleşen her kazadan ders çıkarıp, kendisini bir adım daha geliştiren havacılık endüstrisi günümüzde hala en güvenli ulaşım şekli olmaya devam ediyor. Uçak Kazası Raporu, havacılık tarihinde iz bırakmış sansasyonel uçak kazalarının perde arkasını inceleyerek, uçuş esnasında neyin ters gitmiş olduğunu öğrenmeye çalışıyor. Kokpit kayıtları, kaza raporları ve görgü tanıklarının ifadelerinden yararlanan yapım, gelişmiş bilgisayar grafikleri ve gerçekçi canlandırmalarla kazayı yeniden yaşamanızı sağlayacak.


Benzer videolar

Bu videonun bulunduğu kanal

Bu videonun bulunduğu listeler

Yorum (2)

  1. demekki neymiş alman hava yollarından uzak duracağız hasta mahremiyeti 140 yolcunun güvenliğinden dahamı önemli. Bence her pilot adayının hava yolu yönetiminin belirlediği özel lisanslı bir psikiyatrın son derece detaylı teşhisinden sonra pilotluğa eklenmesi lazım ayrıca her uçuşta bir hava yolu polisi ve kabin kapısınında pilot kontrollü değil değil şifre yada id kontrollü bir sistematiğe sahip olması en doğrusu.

  2. Daha videoyu izlemeden germanwings’i görünce yorum yapıyım dedim:)pilotlar daha pilot olma aşamasında iken yani öğrenci pilot iken icao’nun koyduğu kurallar gereği çok çeşitli sınavlara ve testlere tabii olurlar bu testler ve sınavlar pilot olduktan sonra belli periyotlarla tekrarlanır.Bu testlerde öyle böyle testler değil merak edenler araştırabilir!Yani pilotlar gerçekten çok zeki ve akıllı insanlardır.Bu olayın tam detayını bilmiyorum ama bence bu arkadaş ölmek istediği için ölmüş.

YORUM YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir