Uçak Kazası Raporu 132 (S16E02)

11 Eylül terör saldırısı

Her uçak kazasından sonra havacılık sektöründeki güvenlik önlemlerinin bir kat daha arttığı bir gerçek. National Geographic Channel’ın efsane belgesel dizisi “Uçak Kazası Raporu”, yakın geçmişte meydana gelen uçak kazalarının perde arkasını incelemeye devam ediyor.

Gerçekleşen her kazadan ders çıkarıp, kendisini bir adım daha geliştiren havacılık endüstrisi günümüzde hala en güvenli ulaşım şekli olmaya devam ediyor. Uçak Kazası Raporu, havacılık tarihinde iz bırakmış sansasyonel uçak kazalarının perde arkasını inceleyerek, uçuş esnasında neyin ters gitmiş olduğunu öğrenmeye çalışıyor. Kokpit kayıtları, kaza raporları ve görgü tanıklarının ifadelerinden yararlanan yapım, gelişmiş bilgisayar grafikleri ve gerçekçi canlandırmalarla kazayı yeniden yaşamanızı sağlayacak.


Benzer videolar

Bu videonun bulunduğu kanal

Bu videonun bulunduğu listeler

Yorum (9)

 1. vay be yalanın bile belgeselini yapmişlar arkadaş adamlar öyle uzman yani oysa hepsi yalan arkadaş işte amerika böyle uzman amacı yönünde herşeyi yapabiliyor. admin teşekkürler kolay gelsin

 2. sayın admin; emeğe saygı nedeniyle, bulunduğun rica üzerine ve rahatsız edici reklam bulunmadığı teminin üzerine bu sitede reklam engelleyiciyi kapatmıştım.

  bu sorunu video sitelerinin üzerine atıp kurtulamazsın. başka bir video yükleyici sitesi bulabilirsin. yoksa sitenin hiçbir amacı kalmayacak.

  1. Başka bir video sitesi bulduk diyelim. 2 TB videoyu 0,6 Mbit upload ile o yeni bulduğumuza kaç yılda atarız sizce? O bulduğumuz “cici” yer de 3-5 ay sonra reklam konusunda saçmalarsa ne yapacağız? Ya da o yeni bulduğumuz servis bir sabah “telif yüzünden tüm videolarınız silindi” derse çözüm ne olacak? DailyMotion’a bayıldığım için değil, bu sebepler yüzünden başka bir yere geçmiyorum. Daha önce defalarca başımıza geldi çünkü.

 3. 10 saniyede bir reklam çıkıyor… üstelik bütün videolarda… site üzerinden belgesel izlemek mümkün değil…

 4. Reklam sıklığı ve aralığı çok rahatsız edici boyutlarda… Sayfayı ve belgeseli yarıya ulaşmadan terk ediyorum.

 5. uçağı kaçırma sırasında hiç bir sesi kaydetmeyen ses kayıt cihazı uçak çarpmadan önce korsanın Allahu ekber dediğini nereden duydu!

  1. canlandırma bu sonuçta muhtemelen son sözünün allahu ekber olduğunu düşünebilirler bunda şaşıralacak bir şey yok.

YORUM YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir