Uçak Kazası Raporu 131 (S16E01)

Her uçak kazasından sonra havacılık sektöründeki güvenlik önlemlerinin bir kat daha arttığı bir gerçek. National Geographic Channel’ın efsane belgesel dizisi “Uçak Kazası Raporu”, yakın geçmişte meydana gelen uçak kazalarının perde arkasını incelemeye devam ediyor.Gerçekleşen her kazadan ders çıkarıp, kendisini bir adım daha geliştiren havacılık endüstrisi günümüzde hala en güvenli ulaşım şekli olmaya devam ediyor. Uçak Kazası Raporu, havacılık tarihinde iz bırakmış sansasyonel uçak kazalarının perde arkasını inceleyerek, uçuş esnasında neyin ters gitmiş olduğunu öğrenmeye çalışıyor. Kokpit kayıtları, kaza raporları ve görgü tanıklarının ifadelerinden yararlanan yapım, gelişmiş bilgisayar grafikleri ve gerçekçi canlandırmalarla kazayı yeniden yaşamanızı sağlayacak.


Benzer videolar

Bu videonun bulunduğu kanal

Bu videonun bulunduğu listeler

Yorum (7)

  1. bu seri size batıda işlerin ne kadar üç kağıt ve büyük şirketlerin lehine işlediği gösterçek. şu bölümden başlayım. bırakın yerin on kilometre yukarsını arabayla yakındaki dağa tırmansanız kulaklarınız rahatsız olur. hani normal adam oksijen maskesini akıl edemez ama eski bir savaş uçağı pilotunun basınç düşmesinde oksijene sarılmıyçağını düşünmek jet pilotlarına hakarettir bu adamlar it dalaşın sürekli yüksek g güçleri altında anlık karar vermek için eğitilirler.
    bu seride biraz araştıran uçakların kaza seçerelerine bakan izleyiçi rahatlıkla her bölümde özen pilota çamur atılıp şirketlerin aklandığını görçektir. bu seri hiç bir zaman federal araştırmayı sorgulamaz. burdanda zaten belli.

  2. Önemsiz birine hak verdim, bölüm boyunca nasıl maskeyi takmaz ki adam sonuçta eski savaş pilotu neyse yeni seri için teşekkürler ob

  3. Açın araştırın. Hypoxia nedir? Etkileri nelerdir? Hypoxia geçiren bir pilot bunun farkına varabilir mi?

  4. bu ne yaa dalgamı geçiyosunuz? koyacak daha fazla reklammı bulamadınız yoksa. ortalama 3 4 dakikada bir reklammı olur.en kısa zamanda düzeltin bunu…

YORUM YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.